Niejednokrotnie w biurze spędza się więcej czasu niż we własnym domu. Dotyczy to przede wszystkim właścicieli firm. Jednak nie tylko z tego powodu znalezienie dobrego biura do wynajęcia ma tak duże znaczenie – biuro to w końcu wizytówka firmy. Od niego w dużej mierze zależy to, jaka będzie efektywność pracy i ocena firmy ze strony potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych.

Podstawowe kryteria wyboru biura do wynajęcia

 

Na samym początku, podczas poszukiwania odpowiedniego biura, warto zastanowić się nad kilkoma podstawowymi kwestiami. Kluczowe znaczenie mają przede wszystkim potrzeby danej firmy: trzeba zwrócić uwagę na powierzchnię lokalu, jego lokalizację, wysokość czynszu, możliwość przemeblowania czy rozbudowy, obecność parkingu itp. Wszystkie te aspekty należy dokładnie sprawdzić. Obecnie sporo interesujących ofert znajduje się w sieci. Warto jednak również osobiście odwiedzić kilka miejsc. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z właścicielem lokalu lub jego zarządcą. Poza wysokością ceny wynajmu dość ważna jest długość obowiązywania umowy. W końcu zmiana biura co kilka miesięcy raczej nie jest wskazana. Co ciekawe, coraz więcej miejsc oferuje wirtualne wizyty, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych. Jednak dopiero osobista wizyta pozwala na poczucie na własnej skórze atmosfery danego miejsca. Zwłaszcza gdy biura są atrakcyjne wizualnie, jak to ma miejsce w przypadku biurowców BCB Business Park.

Dostosowanie biura do naszych potrzeb

Niektóre powierzchnie biurowe są od razu gotowe do użytkowania, a inne wymagają remontu czy drobnych zmian. Warto sprawdzić od razu, czy istnieje możliwość samodzielnego dostosowania biura do własnych potrzeb. Niekiedy można rozważyć opcję współdzielenia biura z inną firmą. To szansa na znaczne zmniejszenie ogólnych kosztów najmu. Coraz więcej firm jednak decyduje się na opcję all-inclusive, a więc wynajęcie nie tylko samej powierzchni biurowej, ale i jej umeblowania, sali konferencyjnej czy usług porządkowych. W podjęciu ostatecznej decyzji zawsze pomaga również kontakt z obecnymi lub byłymi najemcami danego biura. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukiwanie właściwej przestrzeni biurowej, która spełni wszystkie oczekiwania. W końcu biuro zwykle użytkowanie jest nie przez miesiąc czy dwa, ale przez co najmniej kilka lat.