Wynajem lokalu biurowego to ważny etap w życiu firmy. Wynika on często z rozwoju naszej firmy i wzrastającej liczby pracowników. To także kwestia prestiżu – dobrze zlokalizowana, reprezentacyjna siedziba firmy podnosi zaufanie klientów. Niezależnie od przyczyn, dokonując wyboru przestrzeni biurowej, warto zwrócić uwagę na parę kwestii.

 

Wynajem lokalu biurowego – co należy wiedzieć?

 

Najważniejsza w przypadku wyboru biura do wynajęcia jest jego lokalizacja. Warto zwrócić uwagę na to, czy będzie ona korzystna dla dalszego rozwoju naszej firmy. Ważna jest zarówno dobra komunikacja, jak i dostęp do potencjalnych klientów. Warto rozważyć wynajęcie lokalu użytkowego w kompleksach biurowych, które skupiają biznesy podobne do naszego. Zwiększy to konkurencję, jednocześnie poprawi widoczność naszej firmy wśród potencjalnie zainteresowanych naszą działalnością klientów. Warto też zadbać o to, by przestrzenie biurowe miały blisko zlokalizowane miejsca parkingowe zarówno dla pracowników firmy, jak i dla jej klientów. Przy wyborze odpowiedniego metrażu należy pamiętać o tym, że powinna istnieć możliwość wydzielenia w niej takich pomieszczeń jak recepcja, sala konferencyjna czy kuchnia. Warto więc postawić na większy metraż, zamiast zmuszać pracowników do tłoczenia się w ciasnych wnętrzach. Zmniejszy to bowiem komfort ich pracy, a co za tym idzie również wydajność. Warto też zwrócić uwagę na rozplanowanie położenia poszczególnych działów. Blisko siebie powinny znaleźć się te, które często ze sobą współpracują.

Lokal biurowy jako wizytówka firmy

Wybierając powierzchnię biurową, warto pamiętać o tym, że liczy się też wizualny efekt, jaki wywierać będzie na naszych klientach. Warto więc zadbać o to, by lokal biurowy znajdował się w nowoczesnym biurowcu, który nie tylko będzie prezentował się dobrze, ale będzie miał też wszystkie nowoczesne udogodnienia zapewniające większy komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest też otoczenie biurowca. Warto zwrócić uwagę na to, czy ma ono rozbudowaną infrastrukturę, czy znajdują się na jego terenie miejsca sprzyjające odpoczynkowi. Należy pamiętać, że przyjazny w użytkowaniu lokal w nowoczesnym biurowcu przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku naszej firmy oraz sprawia, że zarówno praca w nim, jak i załatwianie interesów jest o wiele bardziej przyjemne. Dlatego nie warto za wszelką cenę oszczędzać na wynajmie powierzchni biurowej, lecz przyjrzeć się temu, co może nam dać dana lokalizacja oraz infrastruktura, jaką zapewniają kompleksy biurowe.