Coraz większą popularnością  wśród firm poszukujących przestrzeni biurowej cieszą się obecnie kompleksy biurowe, które zapewniają otoczenie wspierające biznes. Chodzi nie tylko o nowoczesne rozwiązania w biurowcach, ale także wykorzystanie potencjału terenu otaczającego budynek.

 

 

Cena a lokalizacja

Decyzją o wyborze biura decydują głównie czynniki finansowe oraz jakość miejsca pracy, które firma może zapewnić swoim pracownikom. Nowego znaczenia nabiera też pojęcie dobra lokalizacja. Kiedyś kojarzona była ze ścisłym centrum miasta. Obecnie są to kompleksy biurowe znajdujące się w przy lotniskach i przy głównych arteriach miasta. Mimo oddalenia od centrum lokalizacja jest nadal atrakcyjna, dobrze skomunikowana oraz zapewnia większą przestrzeń użytkową za relatywnie niewielką cenę. Wpływają na to nie tylko niższe ceny gruntów zlokalizowanych poza centrum miasta, ale także niższe stawki czynszów i opłat eksploatacyjnych. W kompleksach biurowych usługi oraz media kupowane są w większej ilości, a co za tym idzie, są one dużo tańsze dla końcowych użytkowników. Takie oszczędności generuje wszystko, co ma elementy opłaty stałej. Nowoczesne biurowca zlokalizowane poza centrum miasta oferują także więcej miejsc parkingowych przeznaczonych dla poszczególnych najemców.

Kompleksowa infrastruktura

Nowoczesne biurowce wyposażone są w takie rozwiązania jak klimatyzacja i wentylacja, podnoszone podłogi, telewizję przemysłową czy sygnalizację pożaru oraz szybkobieżne windy. Wszystko to sprawia, że powierzchnie biurowe są dobrze dopasowane do rosnących wymagań pod względem standardu pracy oraz bezpieczeństwa. Jednak nowoczesne kompleksy biurowe to nie tylko dobrze skomunikowane i funkcjonalne przestrzenie biurowe, ale też w przemyślany sposób zaplanowana przestrzeń publiczna. Znajdziemy tu punkty usługowe, kawiarnie i puby, miejsca rekreacyjne i wypoczynkowe, które pozwalają połączyć życie zawodowe z prywatnym. Dodatkową zaletą są miejsca postojowe na parkingach naziemnych i podziemnych przeznaczone dla rowerzystów, które wyposażone zostały w szafki oraz prysznice. Nowoczesne biurowce są również w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki temu kompleksy biurowe są w pełni funkcjonalne i przyjazne dla różnego rodzaju działalności biznesowych.