Wynajmując pomieszczenia biurowe, warto pamiętać, że ważna jest nie tylko aranżacja biura, ale projekt i wykonanie całego biurowca. Aby można było powiedzieć o biurowcu, że jest nowoczesny, to powinien on posiadać pewne cechy. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze biuro dla naszej firmy?

 

Klimatyzacja i wentylacja

 

Pomieszczenia biurowe w nowoczesnych biurowcach powinny mieć dobrą klimatyzację i wentylację. Przyczynie się to do polepszenia komfortu pracy. Zapewnienie w pomieszczeniach biurowych odpowiedniej temperatury i przepływu powietrza wpływa na efektywność pracowników. Warto też zwrócić uwagę na to, czy jest możliwość otwierania okien, dzięki czemu jest możliwa regulacja temperatury i dopływu świeżego powietrza.

Sieć telekomunikacyjna

Nowoczesna sieć telekomunikacyjna jest w dzisiejszych czasach niezbędnym elementem każdego biurowca. Bez niej żadna firma nie może prawidłowo funkcjonować.

Pomieszczenia socjalne

Poszukując powierzchni biurowych do wynajęcia, warto zwrócić uwagę, czy mają one wydzielone miejsca na przygotowanie i spożywanie posiłków. Dzięki temu pracownicy będą mogli przygotować sobie poranną kawę, czy też zintegrować się przy wspólnie spożywanych posiłkach.

Sale konferencyjne

Sale konferencyjne, to podstawa funkcjonowania firm, w których obywają się nie tylko szkolenia, ale też spotkania z klientami oraz prezentacje. Nowoczesne i komfortowe sale konferencyjne pozytywnie wpływają na wizerunek firmy.

Biurowce z windą i parkingiem

Obecnie nie sposób wyobrazić sobie dużego biurowca, który nie posiadałby windy. W nowoczesnych biurowcach znajdujących się w business parkach coraz częściej montowane są szybkobieżne windy, które skracają czas przejazdu oraz poprawiają komfort przemieszczania się między piętrami.

Ważnym elementem nowoczesnego biurowca jest parking zarówno naziemny, jak i podziemny, z którego będą mogli korzystać zarówno pracownicy firmy, jak i jej goście.

Bezpieczeństwo

Ponieważ w biurach znajdują się cenne sprzęty oraz dane, to warto zadbać o to, by były one odpowiednio chronione. Ważny jest zarówno monitoring, jak i zabezpieczenia przeciwpożarowe. Wszystko to sprawia, że zarówno nasi pracownicy, goście oraz wyposażenie biura i dokumentacja mają zapewnioną najlepszą ochronę.

Nowoczesne biurowce – BCB Business Park w Gdańsku

Wszystkie wyżej wymienione cechy nowoczesnych biurowców posiadają budynki kompleksu biurowego Business Park znajdującego się przy ulicy Azymutalnej w Gdańsku. Należy także zaznaczyć, że mają one bardzo atrakcyjną lokalizację. Znajdują się w nowej, biznesowej dzielnicy Gdańska – Airport City, dzięki czemu pracownicy mają dostęp nie tylko do komunikacji miejskiej, ale także do portu lotniczego. Ułatwia to znacznie prowadzenie działalności międzynarodowej.