Wielu przedsiębiorców zastanawia się, gdzie zorganizować siedzibę swojej firmy. Większość szefów chce mieć naprawdę nowoczesne biuro, do którego z poczuciem dumy będą mogli zapraszać swoich klientów. Taki biura oferują business parki budowane w wielkich miastach. Czym one są?

Dla biznesu

Business parki to kompleksy nowoczesnych biurowców, w których można wynająć powierzchnię biurową. Budynki planowane są tak, by były przyjazne dla biznesu. W kompleksach stawia się nie tylko na ładne, funkcjonalne, przeszklone biura, ale także na bogatą infrastrukturę dla pracowników. Na terenie business parku mają oni dostęp do wszelkich udogodnień w postaci służbowych stołówek czy stref rekreacyjnych. Nowoczesne business parki projektuje się tak, by poza biurowcami, znajdowały się w nich parki i tereny zielone. Pracownikom oferuje się wiele udogodnień, takich jak stojaki na rowery, prysznice czy szafki. Biurowce w dobrych business parkach są też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Biura posiadają przestronne, wygodne i klimatyzowane sale konferencyjne. W budynkach położona jest nowoczesna i wydajna instalacja elektryczna, która spełni potrzeby nawet najbardziej skomputeryzowanej i wymagającej firmy.

Lokalizacja

Nowoczesne business parki buduje się z dala od centrum miast, ale w ciekawych lokalizacjach, np. przy lotniskach. Dzięki temu pracownicy mają ułatwiony dojazd do firmy i unikają codziennego stania w korkach. Biuro przy lotnisku jest również łatwiej dostępne dla klientów z innych miast Polki oraz z zagranicy, którzy wybierają się do danej firmy na spotkanie. Warto pamiętać, że w okolicach lotnisk buduje się trasy szybkiego ruchu i obwodnice, co sprawia, że business park zlokalizowany w tym miejscu jest też łatwiej osiągalny dla klientów zmotoryzowanych. Budowa parku za miastem umożliwia też przystosowanie parkingu do ilości samochodów, które będą na nim stawać. Pracownicy biurowców w centrach miast często narzekają na problemy z parkowaniem pod pracą, lub horrendalne opłaty parkingowe.