BCB Business Park przyciąga najemców. Kolejny z nich wprowadzi się 1 czerwca

 

Centrum biznesowe zlokalizowane w pobliżu Portu Lotniczego Gdańsk cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Budynek B2 (choć jeszcze w trakcie budowy) jest już skomercjalizowany w 50%. Budynek B1 ma obecnie komplet najemców – ostatni z nich: Industria Project Sp. z o.o. wprowadza się do biurowca w czerwcu.

Bliskość lotniska to bardzo pożądana cecha, zwłaszcza dla biznesów działających na rynku międzynarodowym. Najemcy dostrzegają potencjał lokalizacji, nie tylko ze względu na sąsiedztwo Portu Lotniczego w Gdańsku, ale także ze względu na dojazd – tzw. „odwrotne natężenie ruchu i korków”, a także kursujące wzdłuż inwestycji pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. To alternatywa do zakorkowanego centrum miasta.

Bezpośrednia bliskość przystanku PKM i Obwodnicy Trójmiasta zapewnia sprawną komunikację. Wygodę zwiększa też zatoczka autobusowa zlokalizowana bezpośrednio przy budynku – mówi Michał Zaraś, dyrektor ds. komercjalizacji BCB.

Kompleks oferuje ponadstandardową ilość podziemnych i naziemnych miejsc postojowych (dla każdego z biurowców przewidziano ich ponad 300), elastyczne rozwiązania biznesowe, przestronne i w pełni wyposażone kuchnie w częściach wspólnych, powierzchnie konferencyjno-szkoleniowe oraz kantynę. Miejsce jest też w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przyjazne rowerzystom (prysznice, szafki i miejsca postojowe).

Zaletą inwestycji jest także estetyka: duża powierzchnia terenów zielonych i unikalna architektura budynków (projekt został wyróżniony w 2011 r. przez komisję Paris International Investments Meeting jako inwestycja z dużym potencjałem, odpowiadająca na zapotrzebowania dzisiejszego rynku nieruchomości na poziomie światowym).

Centrum biznesowe BCB przyciąga głównie firmy z branży IT, budowlane, projektujące statki oraz związane z przemysłem offshore. Od czerwca swoje biura dla około 50 pracowników na powierzchni ponad 325 m2 ulokuje tu także firma architektoniczno-budowlana, Industria Baltic Group.